سبد خرید شما خالی است.

به کمک نیاز دارید؟

سوالات متداول از همپیوند

“تصور رایج اینه که اغلب افراد باهوش موفق میشن!
اما در دنیای واقعی این افراد شجاع هستند که می تونند طعم موفقیت رو بچشند…”

Robert Kiyosaki

خدمات همپیوند

شتابدهنده همپیوند برای استارتاپ هایی دارای ایده و تیم هستند، شرایط رشد و توسعه را فراهم می آورد. فضای کار اشتراکی، مشاوره و منتورشیپ، دوره های آموزشی و سرمایه اولیه، از خدماتی است که همپیوند به استارتاپ ها ارائه می کند و در کنار این خدمات، امکان استفاده از شبکه ارتباطی همپیوند با سایر بنگاه های اقتصادی از جمله سرمایه گذاران یا فعالان صنعت نیز وجود خواهد داشت.

چرا همپیوند؟

در شتابدهنده همپیوند، شما علاوه بر خدمات پایه شتابدهنده، امکان ارتباط با فعالان صنایع مختلف، شرکت های بزرگ، سرمایه گذاران فرشته و شرکت های سرمایه گذاری را خواهید داشت.ما به ثروت آفرینی و کار جسورانه اعتقاد کامل داریم و می دانیم که باید جهانی فکر کنیم و جهانی عمل کنیم

رویداد هگماتون چیست ؟

هگماتون یک رویداد رقابتی است ،رویداد هگماتون یک Hackathon بشکل Reverse Pitches می باشد هدف اصلی برگزاری این رویداد طرح چالش‎ها و مشکلات شرکت‌ها، موسسات، صنایع فعال و همچنین شرکت‎های همکار شتابدهنده همپیوند به تعداد زیادی از کارآفرینان، گروه‏ های استارتاپی و …. و تشویق آنها برای ارائه راه‎حل‎های خلاقانه برای مشکلات و چالش‎های آنها می‏باشد.

دورهمی هم بلاک چیست ؟

هم بلاک یک رویداد آموزشی و ترویجی است .ما برای آشنایی همه با بلاکچین و  اینترنت ارزش ، متاورس ، .... این دورهمی را برگزار می کنیم

دورهمی هم فرکانس چیست ؟

هم فرکانس یک رویداد سرمایه گذاری است.دورهمی هم فرکانس یک رویداد با مشارکت فعالین اصناف ، بازارگانان ، صنعت ، .. با تیم های استارتاپی می باشد برای نزدیک کردن آنها به هم و شبکه سازی و سرمایه گذاری و هم افزایی

دورهمی تیم شو چیست؟

تیم شو یک رویداد تیم سازی است .برای تیم سازی ، بین افراد اهل فن ، کارآفرینان ، صاحبان کسب و کار ، .. برگزار می شود

معیارهای اصلی سرمایه گذاری چیست ؟

معیارهای اصلی سرمایه گذاری:
 تیم:  در درجه اول اعضای تیم باید بیشتر از یک نفر باشند. کارآفرینان باید کاملاً متعهد، دارای تیم کامل (متشکل از نیروی فنی، برنامه نویسی، مدیریت کسب و کار و بازاریابی) و دارای بینش و درک تکنیکی و کسب و کار باشند. تخصص در صنعت حوزه خودشان داشته باشند.
 بازار: اندازه مناسب و با سرعت رشد بالا
 محصول: محصول باید دارای جنبه نرم افزاری و ارزش آفرینی باشد.

– مقیاس پذیری: کسب و کار باید پتانسیل خدمت رسانی به تعداد زیادی از کاربران، بدون افزایش چشمگیر در هزینه ها را داشته باشد.

مراحل پیش شتابدهی و شتابدهی

پس از پذیرش اولیه در کمپ پیش شتابدهی، طی یک دوره 2 ماهه، تیم به طور رایگان از فضای کار اشتراکی و خدمات مشاوره،منتورشیپ و آموزش همپیوند استفاده می کنند. در این مدت، برنامه مالی و طرح کسب و کار تیم تحت نظر مربیان و مسئولین همپیوند تکمیل خواهد شد و با در نظر گرفتن نحوه همکاری تیم، در کنار آنالیز کسب و کار، برای سرمایه گذاری بذری تصمیم گیری می شود.

در صورتی که تیم برای ورود به دوره شتابدهی پذیرفته شود، سرمایه اولیه دریافت کرده و برای ٦ ماه از خدمات این کمپ بهره مند خواهد شد تا برای جذب سرمایه های مراحل بعد آماده شود.

فرآیند پذیرش و سرمایه‌گذاری چگونه است؟

ابتدا شما فرم پذیرش را در سایت همپیوند پر می‌کنید. حداکثر ظرف یک هفته استارتاپ شما را بررسی و بلافاصله پاسخ را برای شما ارسال می‌کنیم. در صورتی که فرم شما مورد پذیرش قرار گرفته باشد، برای جلسه‌ حضوری از شما دعوت می‌کنیم. در این فرایند ضمن دریافت اطلاعات و مستندات تکمیلی از شما، فرصت‌های هم‌افزایی که همپیوند می‌تواند برای شما ایجاد کند را بررسی می‌کنیم و به شناخت بیشتری از تیم و کسب و کار شما می‌رسیم.

همپیوند به غیر از سرمایه‌گذاری، چه کمکی به استارتاپ‌های خود می‌کند؟

هدف ما در یک سرمایه‌گذاری وقتی محقق می‌شود که کسب و کار شما موفق شود. از نگاه ما موفقیت شما به عناصری بیش از نقدینگی نیاز دارد. بنابراین پس از سرمایه‌گذاری روی استارتاپ شما، ما به عنوان شریک شما تمام تلاش‌مان را برای رشد و توسعه‌ی هر چه بیشتر کسب و کارتان خواهیم کرد. کمک در جذب سرمایه‌های مراحل بعدی، آموزش، ایجاد دسترسی به متخصصین و مشاورین مورد نیاز در هر بخش از شرکت شما، معرفی و کمک به برقراری ارتباط با شرکای استراتژیک بالقوه و نظارت بر روند پیشرفت شما می‌شود.

همپیوند چقدر در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های تیم درگیر خواهد بود؟

این موضوع به نوع همکاری شما با همپیوند بستگی خواهد داشت. اما به صورت کلی قصد ما عدم دخالت و یا حداقل دخالتِ لازم است. این موارد به صورت شفاف در زمان تنظیم قرارداد همکاری مشخص خواهد شد.

سؤالات سرمایه گذاری

آیا برای سرمایه‌گذاری نیاز است شرکتِ ثبت شده داشته باشیم؟

نه لزوماً؛ توصیه ما این است که برای ثبت شرکت عجله نکنید. اما برای سرمایه‌گذاری در مبالغ بالاتر از مرحله‌ی بذری نیاز است حین طی شدن مراحل سرمایه‌گذاری شرکت خود را نیز ثبت کنید.

مدت زمان دریافت سرمایه از زمان ارسال فایل معرفی کسب و کار من (Pitch Deck) چه مدت خواهد بود؟

فرایند سرمایه‌گذاری معمولاً بین یک تا سه ماه به طول می‌انجامد.

آیا حمایت های مالی را به صورت یکجا به تیم ها می دهید؟

حمایت مالی از تیم ها در دوره شتابدهی و براساس اکشن پلن ماهانه و در هماهنگی با شتابدهنده صورت می گیرد.

همپیوند در ازای خدمات خود چه درصدی از سهام دریافت خواهد کرد؟

این موضوع کاملاً به مرحله کسب و کار شما و میزان خدمات دریافتی شما دارد و رقم ثابتی ندارد. اما بطور شفاف در مرحله شتابدهی و با عقد قرارداد مشخص می گردد. بطور میانگین ما 15 درصد از سهم استارتاپ را میگیریم

اندازه سرمایه‌گذاری همپیوند چقدر است؟

بسته به مرحله‌ی کسب و کار شما این اندازه از صد میلیون تا سیصد میلیون تومان متفاوت است. بطور میانگین ما در مرحله شتابدهی تا سقف 150 میلیون تومان سرمایه گذاری میکنیم . ایدههای با اندازه سرمایه گذاری بیشتر را به صندوقهای جسورانه و شبکه سرمایه گذاران خود معرفی خواهیم کرد.

مشارکت شتابدهنده در شرکت ثبت شده تیم های پذیرفته شده تا چه زمانی است؟

مشارکت شتابدهنده در شرکت‌های ثبت شده به صورت سهام‌داری و دائمی است (مسلمأ میزان سهام شتابدهنده با توجه به افزایش سرمایه ممکن است تغییر داشته باشد) مگر زمانی که شتابدهنده به هر دلیل مایل به واگذاری سهام خود باشد.

سؤالات حقوق معنوی

حقوق تیم در رابطه با اطلاعات چیست؟ آیا قرارداد عدم افشای محرمانگی (NDA) را امضا می‌کنید؟

پس از عبور از مراحل اولیه بررسی تیم می‌تواند درخواست امضای قرارداد محرمانگی برای ارسال اطلاعات بیشتر نماید همچنین این قرارداد بخش طبیعی از قرارداد سرمایه‌گذاری خواهد بود.

چه ضمانتی برای حفاظت از اطلاعات محرمانه‌ی استارتاپ‌ها وجود دارد؟

برای بهره‌مندی حداکثری پس از عبور از مراحل اولیه بررسی، برای ارسال اطلاعات بیشتر تیم می‌تواند از نوین‌تک درخواست امضای قرارداد عدم افشای محرمانگی (NDA) نماید. البته در نهایت این قرارداد بخشی طبیعی از قرارداد سرمایه‌گذاری خواهد بود.

سؤالات تیم

آیا شتابدهنده برای تیم های ناقص، هم تیمی معرفی میکند؟

تکمیل تیم به عهده مسئول تیم است، اما شتابدهنده با استفاده از شبکه ارتباطی و زیرساختی خود مسئول تیم را در تکمیل تیم یاری می نماید.

اگر تیمی تمایل به ادامه همکاری با شتابدهنده همپیوند نداشت یا به هردلیلی ادامه فعالیت برایش مقدور نبود میتواند از حضور در سایکل شتابدهی انصراف بدهد؟

قطع همکاری در دوره پیش‌شتابدهی به هر شکل امکان‌پذیر است و پس از آن تیم هیچ هزینه‌ای را در قبال خدماتی  که تا آن مرحله از شتابدهنده دریافت کرده است، پرداخت نمی‌کند. اما پس از داوری و ورود تیم به دوره شتابدهی، تیم نمی‌تواند قطع همکاری نماید. در صورت تمایل باید تمام مستندات مربوط به ایده و محصول را در اختیار شتابدهنده قرار دهد و یا هزینه‌کرد شتابدهنده در قبال تیم تا آن زمان را به صورت کامل پرداخت نماید.

ترکیب تیم و تعدا نفرات و میزان حضور افراد و دورکاری

تیم باید حداقل ۲ نفر عضو داشته باشد که هم بنیانگذار هستند

تیم باید حداقل یک نفر بعنوان مدیر اجرایی CEO و یک نفر مدیر فنی CTO داشته باشد ، داشتن فرد مناسب بعنوان مدیر فروش یا مارکتینگ CMO هم مناسب است

هر چه تیم استارتاپی وقت مستقیم بگذارد موفقتر خواهد بود اما حداقل این حضور برای ما 20 ساعت در هفته می باشد.

امکان دورکاری برای سایر اعضای تیم بجز هم بنیانگذار میسر است.

خدمات شتابدهنده برای کسر خدمت نظام وظیفه چیست؟

از آن‌جایی که شتابدهنده از مبادی تایید شرکت خلاق است، پس از ثبت شرکت تیم‌ها ، اقدام به خلاق شدن آن‌ها می‌نماید که پس از آن با معرفی‌نامه شتابدهنده، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این شرکت‌ها می‌توانند از امتیاز شرکت خلاق بهره‌مند شده و  از تسهیلات نظام وظیفه بنیاد ملی نخبگان استفاده نمایند. استفاده از این تسهیلات منوط به قرارگرفتن اسامی افراد در لیست بیمه شرکت ثبتی به مدت حداقل ۳ ماه است.

آیا اعضای تیم های استارتاپی پذیرفته شده در شتابدهنده می توانند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند؟

اعضای تیم‌‌های استارتاپی که در سمت مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره شرکت ثبت شده، فعالیت داشته باشند از مدیران آن شرکت به حساب آمده و می‌توانند امتیار لازم برای دریافت تسهیلات نظام وظیفه را اخذ نمایند.

سؤالات مربوط به کارورزی و کارآموزی

آیا زمان آموزش و نحوه آموزش برای رشته کامپیوتر پروژه محور است؟

زمان حضور از ساعت ۹ تا ۱۲ هرروز است. البته با هماهنگی حضور عصر هم امکان پذیر است.متقاضیان محاسبه میشوند و براساس مهارتشان به آنها پروژه داده میشود. همچنین حضور کارآموزان و کارورزان داخل کارگاه های آموزشی رایگان است.

آیا شرکت در این طرح فایده ای برای دانشجویان رشته های علوم انسانی دارد؟

بله. برای دانشجویان علوم انسانی با توجه به مهارتشان، کارهای مربوط به تولید محتوا، بازاریابی، پشتیبانی، امور اداری و دفتری و پژوهش در نظر گرفته شده که میتواند تجربه کاری باشد.ضمن اینکه در کنار این ها با اکوسیستم استارتاپی ها آشنا میشوند و در دوره های آموزشی شرکت میکنند. 

فرق کارورزی و کارآموزی چیست؟

کارورزی یک درس بدون واحد اختیاری با هدف کسب تجربه  کاری هست. در برنامه درسی وجود ندارد و نمره هم ندارد و بصورت قبولی یا رد در کارنامه لحاظ میشود و ۳۰۰ ساعت را باید بگذرانید.

کارآموزی اغلب مختص رشته های فنی و مهندسی است و براساس قوانین دانشگاه تعریف میشود. اصولا درس سه واحدی است و باید در تابستان اخذ بشود و ۲۶۰ ساعت گذرانده شود.

آیا افرادی که دانشجو نیستند هم میتوانند در این طرح شرکت کنند؟

بله البته به شرطی که مهارت های موردنیاز ما را داشته باشند.در سایت ثبت نام کنید و روز مصاحبه از مهارتتان بگویید. 

منظور از تولید محتوا دقیقا چیست؟

برای وب سایت و شبکه های اجتماعی شتابدهنده و تیم های استارتاپی برای قدم اول لازم است که مطالبی در قالب پست، استوری، یادداشت، تهیه عکس و خبر، کمپین و … شکل بگیرد. تولید محتوا از این دست کارها می باشد.

اکنون مشاوره رایگان دریافت کنید!

می توانید با ما بصورت مستقیم ارتباط داشته باشید.