سخنرانی دکتر حضرت زاده معاونت برنامه ریزی شهرداری همدان در دمودی همپیوند

سخنرانی دکتر حضرت زاده، معاونت برنامه ریزی شهرداری همدان

شهرداری به عنوان بزرگترین دستگاه خدمات رسان به مردم، در حال فعالیت است و در این رویداد بصورت غیر مستقیم درمورد بسیاری از دغدغه های مدیریت شهری نکات بسیار خوبی گفته شد. شهرداری یک مجموعه غیر انتفاعی برای خدمت رسانی و مدیریت شهری است. در احکام قانون برنامه ما، یعنی برنامه پنجم و ششم، همه جا از مدیریت واحد شهری صحبت شده است و مدیریت واحد شهری یک رکن اساسی است که در همه این برنامه ها مطرح شده است. همپچنین این مسئله به عنوان یک رکن اساسی و انکارناپذیر باید در کسب و کار ها نیز مطرح بشود.

همدان یکی از معدود شهرهایی است که در این حوزه به خوبی ورود پیدا کرده است. همیشه عمده ترین مسائل و تاکیداتی که در شهرداری همدان مطرح شده است، مسائلی مربوط به کسب و کار ها و فناوری اطلاعات بوده اند. یکی از افتخارات شهرداری همدان این است که در سامانه ۱۳۷، که بر پایه فناوری اطلاعات بنا شده است، روزانه در حال ارائه ۱۰۰۰ عدد خدمات به شهروندان همدانی میباشد.

ورود به مسئله کسب و کارهای نوین و شتابدهنده ها، هم از جانب تامین منابع مالی برای ما اهمیت دارد و هم در ارائه خدماتی که به شهروندان باید داشته باشیم. شهروندان امروزه نیاز دارند خدمات به روز و بدون وقفه از شهرداری دریافت کنند. از بعد تامین مالی نیز، شهرداری ها نیاز دارند کسب و کارهای جدید را رونق ببخشند زیرا بسیاری از خدماتی که از این طریق ارائه میشوند، در حیطه کسب و کارهای جدید هستند.

خوشبختانه در چهارچوب و ساختار سازمانی شهرداری های امروز، هم ارائه خدمات نوین تاکید و به عنوان وظیفه پیش بینی شده، هم تامین مالی به شیوه نوین که دوستان این مجموعه به دنبال آن هستند.

ما این نوید را به شما میدهیم در دستگاه شهرداری همدان، جدا از محدودیت هایی که به لحاظ سیاست گذاری در سطح شهرداری های کشور شاید داشته باشیم، امروز زیرساخت های این موضوع فراهم شده است. شهرداری همدان در کسب و کارهای نوین و بحث شتابدهنده ها به خوبی ورود پیدا کرده است. همچنین فناوری اطلاعات شهرداری همدان توانسته تعامل خوبی با شتابدهنده ها داشته باشد.

شهرداری همدان در ۲ سال گذشته به سمت استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین حرکت خود را شروع کرده است و به نظر من توانسته رسالت خود را انجام بدهد. مجموعه شهرداری و شورای شهر از شتابدهنده ها و فعالان این حوزه استقبال میکند تا بتواند این نگاه ویژه را عملیاتی کند.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها